İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasına ilişkin tespit çalışmalarını başarıyla tamamlayan Akıncı İHA, Türkiye'ye dönüşünde Van Gölü üzerinde Türk bayrağı çizdi.

Akıncı İHA'nın Görevi ve Başarıları

Türkiye'nin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki yetkililerin bulunduğu helikopter kazasına ilişkin arama faaliyetlerinde görevlendirdiği Akıncı İHA, kazanın meydana geldiği bölgedeki enkazı tespit etti. Akıncı İHA, helikopterin enkazı olabileceği düşünülen ısı kaynağını belirleyerek koordinatlarını İran makamlarıyla paylaştı. Bu tespitlerin ardından, İran Kızılayı, helikopter enkazının yerini doğruladı ve İran devlet televizyonu, enkaz bölgesinde herhangi bir yaşam belirtisi bulunmadığını duyurdu.

Anayurda Dönüş ve Selçuk Bayraktar'ın Mesajı

Görevini başarıyla tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen Akıncı İHA, Van Gölü üzerinde uçarken Türk bayrağı çizdi. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Anayurduna hoş geldin Bayraktar Akıncı. İran halkına tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Fatih Terim'den Dikkat Çeken Arda Güler İddiası: "İlk Ben Söylemiş Olayım" Fatih Terim'den Dikkat Çeken Arda Güler İddiası: "İlk Ben Söylemiş Olayım"

Akıncı İHA'nın bu jesti, sosyal medyada büyük ilgi gördü ve takdir topladı.

Gn Qv1Xeaaihot Homk

İran'da Görevini Başarıyla Tamamladı

İran'daki görevi sırasında Akıncı İHA, helikopter kazası sonrası hızlı ve etkin bir arama çalışması gerçekleştirdi. Enkazın tespit edilmesiyle İran makamlarına önemli bir bilgi sağlayan İHA, bu görevini başarıyla tamamlayarak ülkesine döndü ve Van Gölü üzerinde gerçekleştirdiği uçuşla Türk bayrağını çizerek, hem görevini başarıyla tamamlamanın hem de yurda dönmenin gururunu simgelemiş oldu.