Galatasaray Kulübü, teknik direktör Okan Buruk ile imzalanan 2 yıllık yeni sözleşmenin ayrıntılarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı. Sarı-kırmızılı kulübün yaptığı açıklamada, Okan Buruk’a 2024-2025 sezonu için net 110.250.000 TL sezonluk ücret ödeneceği belirtildi. 2025-2026 sezonu için ise ödenecek ücretlerin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlenecek ÜFE-TÜFE ortalaması oranında artış yapılarak belirleneceği ifade edildi.

Yeni Sözleşme Detayları

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Teknik direktörümüz Okan Buruk'la imzalanan 2 yıllık yeni sözleşme kapsamında, 2024-2025 sezonu için net 110.250.000 TL sezonluk ücret ödenecektir. 2025-2026 sezonu için ödenecek ücretler ise TÜİK tarafından belirlenecek ÜFE-TÜFE ortalaması oranında artış yapılarak belirlenecektir."

İmza Töreni ve Okan Buruk'un Açıklamaları

Galatasaray, bugün Okan Buruk ile imzalanan yeni sözleşme için bir imza töreni düzenledi. Törende konuşan Okan Buruk, Galatasaray’ın her zaman kupaları kazanmak isteyen ve Türk futbolunda bunu en çok başaran takım olduğunu belirterek, hedeflerinin 25. şampiyonluk ve 5. yıldızı kazanmak olduğunu söyledi.

Haziran Ayı Seminer Döneminde Öğretmenlerin Alacağı Ücretler Belli Oldu Haziran Ayı Seminer Döneminde Öğretmenlerin Alacağı Ücretler Belli Oldu

Okan Buruk’un açıklamaları şöyle: "Galatasaray camiası kupalarla mutlu olan, her zaman kupalara aday bir takım. Taraftarımızla birlikte çok güçlü bir yapımız var ve biz de bu yapıya hizmet etmeye çalışıyoruz. Sayın başkanımıza beni bu göreve layık gördüğü için tekrar teşekkür ediyorum. İlk günkü motivasyonumuz neyse, şimdi de aynı motivasyondayız. İnşallah daha nice kupalara ve başarılara ulaşacağız. Hedefimiz tekrar şampiyonluk ve Avrupa'da başarı."

Hedef 25. Şampiyonluk ve 5. Yıldız

Galatasaray’ın yeni sezonda büyük hedeflerle yola çıktığını vurgulayan Buruk, "Hedef 25. şampiyonluk, hedef 5. yıldız. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon olacak," dedi. Galatasaray’ın her zaman kupalara aday olduğunu ve taraftarıyla birlikte güçlü bir takım olduklarını dile getirdi.