AK Parti Artvin Milletvekili ve Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda erken yaşta emeklilik uygulamasını eleştirdi. Özellikle CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in tutumunu popülizm olarak nitelendiren Çelik, 40 yaşında emekliliği savunanların tutumunu sert bir dille eleştirdi.

İsrail'in Filistinlilerin Kampını Bombalaması Sonucu 40 Kişi Hayatını Kaybetti İsrail'in Filistinlilerin Kampını Bombalaması Sonucu 40 Kişi Hayatını Kaybetti

Çelik'in paylaşımlarında yer alan ifadeler şu şekilde:

"Seçimler bitti 4 yıl seçim yok. Sn Özgür Özel'e bakıyorum da yine popülizm inadına popülizm! Sormak istiyorum; 40 yaşında emeklilik dünyanın neresinde var? 40 yaşında emekliliği savunanlar emekliye tatmin edici bir zamdan nasıl bahsedebiliyorlar? Alman emeklisi şu kadar maaş alıyor, bu kadar imkanları var diyorsunuz. Alman emeklisinin kaç yaşında emekli olduğunu söyleyebiliyor musunuz? Popülizm ile belki iktidar olunur ama iflah olunmaz! Çalışan/emekli oranı 3-4 çalışana bir emekli olması gerekirken biz neredeyse bir çalışana bir emekli noktasında gidiyoruz. Yazık beyler yazık, bu gelecek nesillerin hakkını çalmaktır."