Adalet Bakanı Tunç Antalya'daki Teleferik Kazası Hakkında Konuştu! 13 Şüpheli Gözaltında Adalet Bakanı Tunç Antalya'daki Teleferik Kazası Hakkında Konuştu! 13 Şüpheli Gözaltında

Geçtiğimiz aylarda 500 bin liradan 650 bin liraya yükseltilen esnafa finansman destek kredisinde limit, Ticaret Bakanı Ömer Bolat tarafından yapılan açıklama ile 750 bin liraya çıkarıldı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, esnaf başına limitin daha önce 500 bin lira olarak belirlendiğini, birkaç ay önce ise 650 bin liraya çıkarıldığını belirtti. Bolat, bugün itibarıyla bu limitin 750 bin liraya yükseltildiğini ifade etti.

Bolat, şu sözlerle duyuruyu yaptı: "Bugün için de şu müjdeyi vermek istiyorum. Esnaf başına limit daha önce 500 bin liraydı, birkaç ay önce 650 bin liraya çıkarılmıştı, bugün 750 bin liraya çıkarıldı. Yüzde 25,5 maliyetle, piyasa rayiçlerinden çok çok aşağıda maliyetle, 5 yıl vadeli 300 milyon liralık Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) üzerinden esnafa finansman destek kredisi yarın (29 Şubat Perşembe) sabah itibarıyla hazırdır, kullanabilirsiniz hayırlı olsun."