Erzincan Valisi Aydoğdu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine YKS sınav ücretlerinin Valilik tarafından sağlanacağını belirtti.

2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? 2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Vali Aydoğdu, açıklamasında şunları aktardı:

"Gençlerimiz, sizin için güzel bir haberimiz var. Erzincan'da YKS'ye girecek 12. sınıf öğrencilerinin TYT ve AYT sınav ücretlerini Valiliğimiz üstleniyor. Bu adım, sizin eğitim yolculuğunuzda bize düşen küçük ama önemli bir katkı. Sizler, sadece hayallerinize ve ideallerinize odaklanın. Çünkü biz, gençlerimizin bugünlerine, yarınlarına inanıyor, onların her adımında yanlarında olmayı en değerli vecibelerden biri görüyoruz. Hayırlı olsun."

Paylaşımda, öğrencilerin destek talebi üzerine Vali Aydoğdu, "Ne demek siz yeter ki ders çalışın. Hallederiz onu, siz sadece ders çalışın. Gerisini biz hallederiz. Hadi hayırlı olsun YKS'yi de hallettik. Anlaştık ama siz de ders çalışmaya söz verdiniz."  şeklinde paylaşım yaptı.