Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası ilişkiler ve bölgesel güvenlik konularında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bölgemizde bir terör devleti kurabileceklerini düşünenler için bu büyük bir hayaldir ve asla gerçekleşmeyecektir" dedi.

Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'dan müttefiklerinin benzer bir terörle mücadele yaklaşımı benimsemesini beklediklerini vurguladı. Ayrıca, Şanghay İşbirliği Örgütü ve BRICS gibi yapıları NATO'nun alternatifi olarak görmediklerini ifade etti.

İsrail'in bölgedeki tehditlerini sonlandırması gerektiğini belirten Erdoğan, aksi takdirde derin çatışmalar ve hatta savaş riskiyle karşı karşıya kalınabileceğini söyledi.

Suriye'nin terörden tamamen arındırılmış ve Suriyeliler tarafından yönetilen müreffeh bir devlet olmasının temel arzuları olduğunu dile getiren Erdoğan, bu hedef doğrultusunda çabalarının devam edeceğini belirtti.