Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimi sonuçlarının ardından AK Parti'nin aldığı sonucu değerlendirmek üzere harekete geçti. Seçimde yaşanan başarısızlığın nedenlerini araştırmak için partililere talimat veren Erdoğan, 81 ilde detaylı bir anket çalışması başlatılmasını istedi.

AK Parti'nin gerçekleştireceği anket çalışması kapsamında vatandaşlara 40 soruluk bir anket sunulacak. Bu ankette, seçmenlerin beklentileri, AK Parti belediyeciliğinden memnuniyetleri ve sandığa gitmemelerinin nedenleri gibi konular ele alınacak. Elde edilen veriler, parti içinde oluşturulan çalışma kurullarında değerlendirilerek Erdoğan'a sunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı konuşmada, hataların millette aranmaması gerektiğini ve parti içinde hesap sorulmaz bir ortamın olmadığını vurguladı. Erdoğan, partililere, 31 Mart seçim sonuçlarının sorumluluğunu üstlenmeleri ve özeleştiri yapmaları çağrısında bulundu.