Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İki liderin karşılıklı samimi ve yapıcı diyaloglarının yanı sıra, bölgesel konular da masaya yatırıldı. Ancak, en dikkat çeken ifadeler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas hakkındaki sözleri oldu.

Erdoğan, Hamas'ı terör örgütü olarak tanımlamadığını belirterek, "Ben Hamas'ı terör örgütü olarak görmüyorum. Hamas'ı, 1947'de işgal edilen topraklarını ve kendi insanını koruma mücadelesi veren bir direniş örgütü olarak görüyorum. Adım adım Hamas'ı takip ediyorum. Sizler Hamas'a terör örgütü derseniz ben üzülürüm" dedi.

Görüşme sırasında Türk-Yunan ilişkilerinin yanı sıra terörle mücadele ve Kıbrıs sorunu gibi konular da ele alındı. Erdoğan, terörle mücadelede Yunanistan ile anlayış birliğinin güçlendiğini ve bölgede teröre yer olmadığı konusunda mutabık olduklarını vurguladı.

DSÖ'den Avrupa'ya Salgın Uyarısı: "Daha Önce Görülmemiş Şekilde Saldırabilir" DSÖ'den Avrupa'ya Salgın Uyarısı: "Daha Önce Görülmemiş Şekilde Saldırabilir"

Ayrıca, Erdoğan uluslararası toplumu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını durdurmaya ve Filistin Devleti'nin tanınmasını sağlamaya çağırdı. Özellikle 35 binden fazla Filistinlinin öldürülmesine dikkat çeken Erdoğan, Batılı ülkeler başta olmak üzere uluslararası toplumun sesini daha gür çıkarması gerektiğini ifade etti.