İade-i Ziyaret Özelliği Taşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde ağırladığı CHP lideri Özgür Özel'e iade-i ziyarette bulunuyor. Görüşme, saat 16.00'da CHP Genel Merkezi'nde başladı. Bu ziyaret, 18 yıl sonra gerçekleşen ilk resmi temas olması açısından büyük bir önem taşıyor.

Cumhurbaşkanlığı Forslu Bayrak Önünde

Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde 12. kattaki makam odasında ağırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı'ndan istenen forslu Türk bayrağı, Özel'in makam odasında yer alıyor. Bu sembolik detay, ziyaretin ciddiyetini ve önemini vurguluyor.

MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı! MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı!

Zengin İçecek Menüsü

Erdoğan, bu ziyaretinde zengin bir içecek menüsü ile karşılanacak. Meyve suları, çay, kahve dışında mesir, mor reyhan ve keçiboynuzu çayları gibi çeşitli içecekler ikram edilecek. İlk ziyarette Erdoğan'a Acıbadem kurabiyesi eşliğinde havuç ve greyfurt suyu ikram edilmişti.

18 Yıl Önce Baykal'ı Ziyaret Etmişti

Erdoğan, CHP Genel Merkezi'ni en son 18 yıl önce merhum Genel Başkan Deniz Baykal'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunmuştu. O dönemde binanın mimarisi ve "oval ofis" sohbeti ile dikkat çeken ziyaret, bu kez farklı bir anlam taşıyor.

İlk Görüşme 2 Mayıs'ta Gerçekleşmişti

Erdoğan ve Özel, ilk görüşmelerini 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirmişti. Bu kabulde CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan ile AK Parti'den Mustafa Elitaş da hazır bulunmuştu.

Ziyaret, Türkiye siyaseti açısından önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in bir araya gelmesi, siyasette normalleşme ve diyaloğun artmasına yönelik olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor.