Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun bugünkü toplantısında alınan karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından elektrik faturası desteği alan 3 milyon 721 bin hak sahibi artık taşınma durumları ne olursa olsun elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli ödemeyecek.

Bu kararla birlikte güvence bedeli, hane elektrik tüketimine bağlı olarak değişen 681 TL ile 1634 TL arasındaki miktarlar arasında değişiyordu. Ancak artık bu destekten faydalanan hak sahipleri, elektrik aboneliği için güvence bedeli ödemek zorunda kalmayacaklar.

Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi

Bu düzenleme ile elektrik faturası desteğinin daha etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amaçlanırken, aynı zamanda hane üyesi olmayan veya farklı isimler üzerine kayıtlı elektrik aboneliklerinin ve usulsüz kullanımın önüne geçilmesi de hedefleniyor.

Toplamda 3 milyon 721 bin hak sahibi bu düzenleme kapsamına giriyor ve bu sayede 681 TL ile 1634 TL arasındaki bedeller artık hak sahiplerinin cebinde kalacak.