31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi, emeklilere yönelik seyyanen zam konusu gündemi meşgul ediyor. Kamuoyunda emeklilere ek bir zam yapılıp yapılmayacağı merakla beklenirken, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Süt fiyatlarına zam geliyor! Litre fiyatı 14,65 TL lirayı aşacak... Süt fiyatlarına zam geliyor! Litre fiyatı 14,65 TL lirayı aşacak...

SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının yakın zamanda yüzde 11,68 oranında ek bir zamla yükseltilerek en düşük emekli maaşının 10 bin TL'ye çıkarıldığı biliniyor. Ancak seçim öncesinde emeklilere yönelik seyyanen bir zam beklentisi hala devam ediyor.

Güler, katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin soruları yanıtlarken, "Bu konuyla ilgili şu anda Meclisimiz ara tatilde... Bizim biraz bu tür sözleri söylerken insanlarımızı da üzmeyecek, hayal kırıklığına uğratmayacak bir ciddiyeti sergilememiz lazım" ifadelerini kullandı. "Bu konuyla ilgili şu anda herhangi bir çalışmamız yok" diyerek açıklamasını sürdüren Güler, "Bakanlığımızın bundan sonraki dönemler için Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceği herhangi bir çalışma gelirse biz de haberdar olacağız. Dedikleri gibi 5-10 bin liralık çalışmamız yok. Maalesef ama bunu neye göre söylediler hangi rakamları neye göre kıstas alıyorlar hangi bütçe imkanlarına kıstas alıyorlar maalesef bu konuda benim bilgim yok" şeklinde konuştu.