Bakan Fidan'dan Erdoğan-Esad Görüşmesine İlişkin Açıklama Bakan Fidan'dan Erdoğan-Esad Görüşmesine İlişkin Açıklama

Emeklilere kargo gönderiminde yüzde 20 indirim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Emekliler Yılı' ilan etmesinin ardından, emekli vatandaşlara yönelik destekler devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, PTT'nin emeklilere yönelik yüzde 20 indirim kampanyası başlattığını açıkladı. Bakan Uraloğlu, tüm emekli vatandaşların bu kargo indirim kampanyasından yararlanabileceğini belirtti.

Yurtiçi kargo gönderimlerinde avantaj

Bakan Uraloğlu, yaptığı açıklamada, PTT’nin posta, kargo, bankacılık ve e-ticaret alanlarında emekli vatandaşlara özel bir kampanya başlattığını ifade etti. "Tüm emekli vatandaşlarımız, kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirim fırsatından yararlanabilecekler," dedi.

Yurtiçi varışlı kargolarda geçerli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının "Emekliler Yılı" olarak ilan edildiğini hatırlatan Bakan Uraloğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak emeklilerimize yönelik kampanyalarımıza devam ediyoruz. Trenlerde ve şehirlerarası otobüslerde emeklilerimize yönelik indirim kampanyalarına devam ediyoruz. Şimdi de PTT tarafından emekli vatandaşlarımıza yönelik standart taşıma ve adrese teslim hizmetlerde ayda en fazla 5 adet olmak üzere yurtiçi varışlı kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirim kampanyası başlattık. Kampanyadan yararlanmak isteyen emekli vatandaşlarımız, PTT iş yerlerine gelerek T.C. kimlik numaralarını ibraz etmeleri halinde indirimden faydalanabilecekler” dedi.

Detaylı bilgi PTT'de

Bakan Uraloğlu, emeklilerin kampanya ile ilgili detaylı bilgilere PTT'nin resmi internet sitesi üzerinden veya PTT iş yerlerinden ulaşabileceklerini belirtti.