Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın duyurduğu Emekli Kart programıyla birçok vatandaş rahat bir nefes alacak. Ancak, bu kartın kimlere verileceği ve hangi yerlerde indirim sağlayacağı merak konusu. İşte detaylar...

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki'den Tokat'ta yaşanan 5.6'lık depremin ardından açıklama Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki'den Tokat'ta yaşanan 5.6'lık depremin ardından açıklama

Emekli Kart Sahibi Kimler Olabilecek?


Emekli Kart programı, 16 milyonu aşkın emekliye çeşitli indirimler sunmayı hedefliyor. Bu kart, ek geliri olmayan, kira ödeyen emeklilere ve 65 yaş üstü geliri olmayan bireylere verilecek.

Hangi Alanlarda İndirim Sağlanacak?


Emekli Kart sahipleri, PTT AVM, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, THY, TCDD, cep telefonu hizmetleri, sinema, tiyatro ve PTT Kargo gibi birçok alanda özel indirimlerden faydalanabilecekler.

Marketlerde ve Giyim Mağazalarında Geçerli mi?


Kamu ile anlaşmalı zincir marketler ve giyim mağazalarında da özel indirimler sağlanacak. Bu indirimler, sosyal yardım ödeneği ile finanse edilecek ve genel bütçeden ayrılan 498 milyar liralık ödenek, emekli keseneği için kullanılacak.