Bernagozzi'nin 1970 ile 2000 yılları arasında Mary G. Clarkson ve Gardiner Manor İlköğretim Okullarında üçüncü sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı bilgisi paylaşıldı. 2003 yılına kadar eğitim camiasında aktif olan öğretmenin, meslektaşları ve öğrenci velileri tarafından saygın bir figür olarak görüldüğü ifade ediliyor.

Herkesin aklında tek soru: Faiz mi, Borsa mı, Altın mı? İslam Memiş cevabı açıkladı... Herkesin aklında tek soru: Faiz mi, Borsa mı, Altın mı? İslam Memiş cevabı açıkladı...

New York Eyaleti Çocuk Mağdurlar Yasası'nın 2019'da yürürlüğe girmesi ile birlikte, küçük yaşlarda istismara uğrayan bireylerin 55 yaşına kadar failler hakkında dava açabilmesinin yolunu açıldı. Bu çerçevede, Bernagozzi'ye karşı 45 eski öğrencisi tarafından hukuki işlem başlatıldı. 21 Aralık'ta tutuklanan emekli öğretmen, bir çocuğa karşı cinsel davranış ve sodomi suçlarından yargılanıyor. Her bir suçlama için 25 yıl hapis cezası riski bulunuyor.

Mağdurların Sayısı Artıyor

ABC 7'nin raporuna göre, tutuklanmasından sonra 11 kurban daha ortaya çıktı. Mağdurların yaş aralığı 4 ile 8 arasında değişiklik gösteriyor. İki çocuğun 1989-1991 ve 1997-2000 yılları arasında istismara uğradığı belirtiliyor.