İstanbul’da tatil bir hafta uzayabilir: Çocuklar bayram edecek,kar tatili geliyor… İstanbul’da tatil bir hafta uzayabilir: Çocuklar bayram edecek,kar tatili geliyor…

2023 yılının girmesi itibariyle zamların ardı arkası kesilmiyor.  Zamlananlar kervanına ekmek ilk sıradan katıldı. Ekmeğe zam yapan iller arasına Sinop’ta eklendi. Sinop’ta ekmeğin hem gramajı düştü hem fiyatı arttı.
Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESO), fırıncı esnafının talebi üzerine, 220 gram olarak 4 TL’den satılan somon ekmek, 210 grama düşürülerek fiyatının ise 5 TL’ye yükseltildiği belirtildi. 
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, 
“Fırıncı esnafımız günümüz şartlarında artan maliyetlerden ötürü ürünlerin fiyatlarını arttırmak istediler, bizlere dilekçe ile müracaat ettiler. İlçemizden de aynı şekilde talepler geldi. Bizler de bizim üst kuruluşumuz olan Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği’ne yazılı olarak görüş verdik. Zam talebi üzerine bir komisyon kuruldu ve yapılan değerlendirmeler karara bağlandı. Sinop Belediyesi ve Sinop Valiliği’nden de olur yazısı alındıktan sonra ekmeğe zam talebi kabul edildi. 210 gram ekmek yeni fiyatı 5 liradan satılacak” dedi.