Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti

Türksat tarafından yapılan resmi duyuruya göre, bürokrasinin düşmesi amacıyla oluşturulan e-Devlet Kapısı, 22 görevle adım atan serüvenine bugün neredeyse 64,5 milyona yakın kayıtlı kullanıcı ve 7 bin 767 entegre elektronik görevle amacına hizmet etmeyi sürdürüyor.

Dakikalar çerisinde çok daha pratik ve kolay 1026 kurumun bütün işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden sağlanırken e-Devlet şifre oluşturma işlemleri de Türksat kablo abone merkezlerine verildi. Bundan sonra artık e-Devlet Kapısı'na erişmek daha pratik bir şekilde olması hedefleniyor.

Diğer bir taraftan e-Devlet Kapısı internet adresi üzerinden ve mobil uygulama sayesinde 1 milyon kişinin görüş ve önerilerine yer verildiği "e-Devlet Kapısı Memnuniyet Anketi" analizlerine göre e-Devlet Kapısı beğeni oranı yüzde 95,3'e olarak değerlendirildi.