Dolar/TL, günü artışla başladıktan sonra 32,3220 seviyesinden işlem görüyor. Dün yükseliş eğiliminde olan dolar/TL, yüzde 0,05 oranında artarak 32,2551 seviyesinden günü tamamladı. Bugün ise değer kazancıyla başlayan dolar/TL, saat 10.20 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 32,3220 seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,1 artışla 34,9020, sterlin/TL ise yüzde 0,3 primle 41,1240 seviyesinde bulunuyor.

Dolar endeksi ise şu sıralarda önceki kapanışının hemen altında 105,1 seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirim zamanlamasına ilişkin belirsizliklerin devam etmesi ve ülkenin 10 yıllık tahvil faizlerinin son bir ayın en yüksek seviyelerine çıkmasıyla negatif bir seyir izlendiğini belirtiyorlar. Bugün ABD'de açıklanacak büyüme başta olmak üzere çeşitli verilerin yatırımcıların odağında olduğunu ifade ediyorlar.

AB'den iki ülke için tam üyelik kararı AB'den iki ülke için tam üyelik kararı

Dün Fed'in yayımladığı Bej Kitap raporunda genel ekonomik görünümdeki biraz daha kötüleştiğine dikkat çeken analistler, koşulların sektörlere ve bölgelere göre farklılık gösterdiğini aktarıyorlar. Ayrıca, fiyat artışlarının ılımlı bir hızda devam etmesinin beklendiğini belirtiyorlar.

ABD'de bugün açıklanacak Gayrisafi Yurt İçi Hasıla ve çekirdek kişisel tüketim harcamaları gibi verilerin, Fed'in gelecek adımlarına ilişkin sinyaller verebileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 106 seviyesinin direnç, 105 ve 104 seviyelerinin ise destek bölgesi olarak öne çıktığını belirtiyorlar.