Dolar/TL, geçtiğimiz Cuma günü 19,48-19,53 bandında hareket ettikten sonra önceki kapanışın hemen üzerinde 19,5033'ten tamamladı. Haftanın ilk işlem gününde ise yatay seyirle başlayan dolar/TL, önceki kapanışın hemen üzerinde 19,5060'tan işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,2 değer kazancıyla 21,5350'den, sterlin/TL önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 24,6450'den satılıyor.

Tanju Özcan'dan Emniyet ve Jandarma'ya destek: 'Kaftancıoğlu istifa etmeli' Tanju Özcan'dan Emniyet ve Jandarma'ya destek: 'Kaftancıoğlu istifa etmeli'

Küresel piyasalarda ise ABD'de cuma günü açıklanan iş gücü piyasası verilerinin resesyon endişelerini azaltmasıyla bir seyir izlendiği belirtiliyor. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın politika faizini bir süre daha bu seviyelerde tutabileceğine yönelik beklentilerin güçlü kaldığına dikkat çekiyor. Ancak doların diğer para birimleri karşısındaki değer kaybı sınırlanmış durumda.

Bugün yurt içinde Hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD'de toptan eşya stokları takip edilecek. Teknik açıdan dolar endeksinde 101'in destek, 103 seviyesinin direnç konumunda olduğu kaydediliyor.