Diyanet İşleri Başkanlığı, tartışmalara yol açan Audi A8 makam aracını iade ettiğini duyurdu. Başkanlık tarafından yapılan resmi açıklamada, bu aracın başkanlık hizmetinde kullanıldığı belirtildi. Ayrıca, 'çok zorunlu' ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye gibi alımların yapılmayacağı vurgulandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında uygulanacak tedbirleri paylaştı. Bu kapsamda, tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde veya çevrim içi olarak gerçekleştirileceği, kurumsal toplantıların çevrim içi yapılacağı, yurt dışı programlarının iptal edileceği ve yurt dışı personel görevlendirmelerinin en asgari düzeyde tutulacağı açıklandı. Uzaktan çalışma imkanlarının geliştirileceği ve tasarruf tedbirleri kapsamında gerekli çalışmaların titizlikle yapılacağı belirtildi.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TFF Paylaştı: Kulüplerin 2024-2025 Sezonu Harcama Limitleri Belli Oldu TFF Paylaştı: Kulüplerin 2024-2025 Sezonu Harcama Limitleri Belli Oldu


"Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.


"1 ADET AUDİ A8 ARAÇ İADE EDİLMİŞTİR"


Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.


Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.


Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.


Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.


Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.


Tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacağını ifade edilen açıklamada ayrıca bu sürecin takip edileceği de ifade edildi."