Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz tedavisi gören ve evlerine döndükten sonra bulantı ve kusma şikayetleri yaşayan hastalar, yeniden hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından hastanenin tüm diyaliz hastalarını çağırmasıyla birlikte, durumu ağırlaşan 18 kişi çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan idari soruşturma devam ediyor.

Bugün 08.00-12.00 ile 12.00-16.00 seanslarında diyalize giren bazı hastalar, bulantı ve kusma gibi belirtilerle hastaneye başvurdu. Durumu ciddi olan bazı hastalar ambulanslarla getirilirken, yetkililer gün içinde diyalize giren tüm hastaları telefonla arayarak hastaneye gelmelerini istedi.

Sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastanelere sevk edildi. Sağlık İl Müdürü Murat Erk, hastanede inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı tarafından da olayla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

Filenin Sultanları, Polonya'ya mağlup olarak turnuvaya erken veda etti Filenin Sultanları, Polonya'ya mağlup olarak turnuvaya erken veda etti

Eşinin 4 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Erdoğan Çakır, eşinin Antalya'ya sevk edildiğini ve durumunun belirsiz olduğunu ifade ederek, tüm sorumlulardan şikayetçi olacağını dile getirdi.