Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında, Türkiye'nin İsrail'e açılan soykırım davasına müdahil olma kararı aldıklarını duyurdu.

Bu toplantıda, terörle mücadele gibi çeşitli konuların yanı sıra Filistin meselesinin de ele alındığı belirtildi. Fidan, iki ülkenin Filistin konusundaki ortak görüşlerini paylaştığını vurguladı ve uluslararası toplumun İsrail'in suçlarına karşı daha etkili tepkiler vermesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Fidan, İsrail'in Gazze'deki insanlık trajedisine dikkat çekerek, uluslararası toplumun bu konuda daha aktif olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İsrail'e destek veren ülkelere yönelik ikazlarda bulunarak, Gazze'deki yaşananların sadece Gazzelilerin değil, tüm dünyanın dikkatini çekmesi gerektiğini vurguladı.

Sabah Gazetesi açıkladı: Memur ve emeklinin zam oranı Sabah Gazetesi açıkladı: Memur ve emeklinin zam oranı

Türkiye'nin, Güney Afrika'nın İsrail'e açtığı soykırım davasına müdahil olduğunu açıklayan Fidan, bu süreci yakından takip ettiklerini ve hukuki çalışmaları tamamlayarak müttefik ülkelerle iş birliği yapacaklarını belirtti. Türkiye'nin, farklı platformlarda Filistin davasını savunmaya devam edeceğini vurgulayan Fidan, bu konuda Endonezya ile de ortak çaba harcayacaklarını ifade etti.