Gazeteci Emrullah Erdinç'in aktardığı bilgilere göre, Polat çiftinin tutukluluk durumu aylık olarak değerlendirildi. 4. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluklarına devam kararı verdi. Buna karşın, Sıla Doğu ve Can Doğu'nun da aralarında bulunduğu bazı tutukluların tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Kardeşler tahliye edilecek

Erdinç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Polatlar'ın aylık tutukluluk değerlendirmesi tamamlandı. 4. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğuna devam kararı verdi. Aralarında Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da bulunduğu tutukluların ise tutuksuz yargılanmasına hükmetti. Başka davadan tutukluluğu olmayan sanıklar cezaevinden tahliye edilecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi

Dava süreci nasıl devam edecek?

Polat çiftinin ve diğer sanıkların yargılanması süreci devam ederken, davanın seyrine ilişkin yeni gelişmeler merakla bekleniyor. Tutuksuz yargılanacak olan sanıklar ise serbest bırakılacak.

Mahkeme, Dilan ve Engin Polat’ın yanı sıra, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluklarına devam edilmesine karar verdi.