Dilan-Engin Polat çifti ile ilgili 'kara para aklama' ve 'veri kaçırma' iddiaları sonrasında, çiftin mali işlerine bakan avukat Ahmet Gün ve 28 yakınının mal varlıklarına tedbir konuldu. Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabından bu gelişmeyi duyurdu ve Sulh Ceza Mahkemesi'nden aldığı bilgiye göre Polat ailesinin mali işlerini yöneten avukat Ahmet Gün ve onun 28 yakınının (1. ve 2. derece akrabalarının) mal varlıklarına tedbir getirildiğini açıkladı.

Ağırel'in paylaşımı şöyle:

"Dilan ve Engin Polat açıklama yapmış. Açıklama da benim hakkaniyetli olduğumdan bahsedilmiş. Bu doğru ve sadece Polat ailesine mahsus değil. Gazetecilik ahlakı ve etik gereğidir. Hakkaniyetli olduğum gibi sözümün eriyim. Bu dosyayı sonuna kadar takip edeceğim.

Açıklama bence kamu oyuna hitaben yazılmamış başka bir yere mesaj veriyor gibi… Zira bu açıklama MASAK raporunu ve düzenleyenleri suçlayan/yalanlayan bir açıklama .

Dosya ise yapılan açıklamanın aksine daha da genişliyor. Hatta Son dakika bilgisi olarak kamuoyuna açıklayayım.

İstanbul'da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor İstanbul'da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor


Sulh Ceza Mahkemesinden aldığım bilgiye göre Polat ailesinin mali işlerine bakan Avukat Ahmet Gün ve 28 yakınının (1. ve 2 .derece akrabaları) mal varlıklarına tedbir kondu."