6 Şubat 2023 tarihinde 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki depremin ardından 10 il ciddi şekilde hasar görürken, bölgelerdeki yaraların sarılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. 

Özellikle mevsimin kış ve havaların soğuk olması nedeniyle depremden etkilenen vatandaşlar için zamanla yarış devam ederken,  94 ülkeden gelen teklifler çerçevesinde ekipler bölgeye gelmeyi sürdürüyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri... İstanbul, Ankara, İzmir, sahur ve iftar vakti kaçta? Diyanet sahur ve imsak vakitleri...

Depremzedelerin yaralarının sarılması için de vatandaşlar tarafından bölgeye akın akın yardım gönderiliyor. Ancak yetkili makamlar, yapılmak istenen yardımların koordineli şekilde ilgili kurumlar aracılığıyla yapılması gerektiği uyarısını sık sık yapıyor. 

Bugün ortaya çıkan görüntüde Hatay'a yardım ulaştırmak için yolan çıkan bir TIR'ın önü yağmacılar tarafından kesildi. TIR şoförünü tehdit eden görüntüdeki yağmacı, 'Seni burdan geçirmeyeceğiz. Demin birisi geldi indirdik, seni de indireceğiz. Ya seve seve..." dedi.