AK Parti'nin seçim sonrası odaklanacağı en önemli projelerden biri, hiç evi olmayan dar gelirli vatandaşlara yönelik olacak. AK Parti kaynakları, özellikle kiralık daire sorunu yaşanan bölgelerde bu projelerin hayata geçirileceğini belirtiyor.

Belediyelerin Konut Üretimi Çalışmaları

AK Parti'nin konut üretimi konusundaki planları, yerel yönetimlerle iş birliği içinde gerçekleştirilecek. Birçok belediyenin konut üretimi için çalışmalar yürüttüğü, bu çalışmaların artırılarak tüm belediyelere yayılması hedefleniyor. Özellikle ev-sahibi kiracı anlaşmazlıklarının önüne geçmek ve kira fiyatlarındaki artışlara dur demek için bu adımların atılacağı belirtiliyor.

TOKİ'nin Deprem Bölgesindeki Çalışmaları

Son dönemdeki depremler nedeniyle TOKİ'nin iş gücünün büyük oranda deprem bölgesindeki çalışmalara kaydırıldığı belirtiliyor. Deprem konutlarının yapımının devam ettiği, bu nedenle konut yapımında yerel yönetimlerden ek katkı isteneceği ifade ediliyor.

Dar Gelirlilere Konut Projesinin Detayları

Hamile olduğunu duyuran kadın TikTok'tan baba aradı Hamile olduğunu duyuran kadın TikTok'tan baba aradı

Seçim sonrası hızlandırılacak projelerle dar gelirli vatandaşların, emeklilerin ve asgari ücretlilerin konut sahibi olması hedefleniyor. Başvuru şartları arasında, adayların hiç evinin olmaması gerektiği belirtiliyor. Kampanya, tüm illerde başlatılacak ve başvuruların 2024 yılının ortalarında alınması bekleniyor.