Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlara yönelik yeni kira destekleri duyurdu. Bakanlık, kira yardımı için en az 7000 TL tutarında destek sağlayacak.

YENİ KİRA DESTEKLERİ AÇIKLANDI

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, kirada oturan ve düşük gelire sahip olan vatandaşlar, 3.500 TL'ye kadar kira desteğinden faydalanabilecekler. Başvuruda bulunacak kişilerin kirada ikamet etmeleri, aylık gelirlerinin belirlenmiş sınırların altında olmaları, emekli, dul, yetim ya da ölüm maaşı almamaları ve sigortalı olarak çalışmamaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye'ye ilk 5 ayda 3,8 milyar dolarlık doğrudan yatırım geldi Türkiye'ye ilk 5 ayda 3,8 milyar dolarlık doğrudan yatırım geldi

Başvurular, e-Devlet sistemi üzerinden kimlik numarası ve şifre ile yapılabilir. E-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra "Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması" şeklinde arama yaparak başvuru süreci başlatılabilir.

İSTANBUL İÇİN ÖZEL DURUM

Bakanlık, İstanbul ili için en yüksek kira desteğini sağlarken, diğer iller için destek miktarı 3.500 TL ile sınırlı olacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için e-Devlet sistemi üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.