Adana'nın Seyhan ilçesinde gerçekleşen dehşet verici olayda, 23 yaşındaki Hakim Eba, boşanma aşamasındaki eşi Şükran Eba (19) ile kayınpederi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini tabancayla vurarak öldürdü. Olay, Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana geldi.

Hakim Eba, boşanma sürecinde olduğu eşi Şükran Eba ile konuşmak üzere kayınpederi Turgut Erat'ın evinin önüne geldi. Burada çift arasında tartışma çıktı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Hakim Eba, yanındaki tabancayı çıkararak eşine peş peşe ateş etti. Silah seslerini duyan kayınbiraderi Muhammet Erat, kayınvalidesi Leyla Erat ve kayınpederi Turgut Erat sokağa çıktılar. Hakim Eba, onları da vurarak öldürdü.

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP'nin Hutbe Eleştirilerine Tepki Gösterdi Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP'nin Hutbe Eleştirilerine Tepki Gösterdi

Olayın ardından Hakim Eba, yeni doğan bebeğini alarak kaçtı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, vurulan 4 kişinin de hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Polis ekipleri, cinayet zanlısı Hakim Eba'nın yakalanması için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Bebeğiyle birlikte kaçan Eba'nın en kısa sürede bulunması için seferberlik ilan edildi.