Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplanacak. Peki kabinenin yarınki toplantısında gündem maddeleri neler? İşte detaylar.

7.7'lik Kahramanmaraş depremini bilmişti! Frank Hoogerbeets'ten yeni uyarı: 48 saat içinde büyük bir deprem olacak 7.7'lik Kahramanmaraş depremini bilmişti! Frank Hoogerbeets'ten yeni uyarı: 48 saat içinde büyük bir deprem olacak

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ilk gündeminden biri gençlere ÖTV'siz telefon satın alımı olacak. Söz konusu ÖTV'siz telefon satın alımı AK Parti'nin seçim beyannamesinde vardı.

Kıbrıs'ta KKTC ile BM barış gücü arasında  yaşanan Pile köyündeki yol yapımı gerginliği masaya yatırılacak. Ukrayna-Rusya Savaşı devam ederken Tahil Koridoru Antlaşması'ndaki gelişmeler de kabine toplantısında değerlendirilecek.

Toplu sözleşme grüşmeleri tüm hızıyla devam ederken kamu işvereni sıfatıyla görüşmelerde hükümetin sunduğu ikinci teklifinin de reddedilmesinin ardından yaşanan gelişmeler değerlendirilecek.

Türkiye'deki son ekonomik gelişmeler ve son veriler masada önemli bir gündem maddesi olarak ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleştirilmesi planlanan ikili liderler zirvesi de kabinenin masasına yatırılacak.