14 Mayıs'ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi sonrası Cumhurbaşkanı seçimi 2. tura kalmıştı. Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu yurt dışı seçmenler için 20 Mayıs'ta yurt dışındaki oy kullanma noktalarında başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 20 Mayıs'tan bugüne kadar yurt dışı temsilciliklerinde kullanılan oy sayısını açıkladı. YSK'nin açıkladığı verilere göre yurt dışı seçmen kütüğüne bağlı seçmenlerin oy kullanmaya başlamasından bugüne kadar ki süreye kadar 1 milyon 351 bin 413 oy kullanıldığı belirtildi.

TRT'de siyasi partilerin propaganda konuşmaları başladı! MHP, TİP, Memleket ve Zafer Partilerinin propaganda konuşmaları TRT'de siyasi partilerin propaganda konuşmaları başladı! MHP, TİP, Memleket ve Zafer Partilerinin propaganda konuşmaları

siyasi-partilerin-milletvekili-aday-listelerini-ysk-ye-sunmalari-icin-son-gun-yarin-1148846-5

YSK'nin açıklamasına göre  1 milyon 282 bin 802 kişi yurt dışı temsilciliklerinde, 68 bin 611 kişi ise gümrük noktalarında Cumhurbaşkanı 2. tur seçimi için oy kullandı.

Yurt dışı temsilcilikleri ve gümrük noktalarındaki kullanılan oy sayılarına göre 22 Mayıs tarihine kadar toplam 1 milyon 351 bin 413 kişi oy kullanmış durumda. Cumhurbaşkanı 2. tur seçimi için oy kullanma işlemi yurt dışı temsilciliklerinde ve gümrük noktalarında 24 Mayıs tarihine kadar sürecek. Türkiye'de 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı 2. tur seçiminin gerçekleştirilip sandıkların açılmasının ardından yurt dışından gelen oylar da aynı anda sayılmaya başlanacak.