Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, geçtiğimiz pazar günü yapılan yerel seçimlerin sonuçlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından milletin sandığa küsmesinin hayat pahalılığı ve enflasyon gibi faktörlere dayandığını belirtti ve "kibir hastalığı" vurgusuyla özeleştiri yaparak, partinin içindeki sorunlara dikkat çekti.

Erdoğan, seçim sonuçlarının sorumluluğunu partililere ve kendisine yükleyerek, başkalarını hesaba çekmeden önce kendi hatalarını gözden geçirmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, seçimlere katılımın düşmesinin AK Parti seçmeni tarafından kaynaklandığını belirtti.

Seçim sonuçlarının nedenlerini değerlendirirken, hayat pahalılığı ve enflasyonun yanı sıra emeklilerin yaşadığı refah kaybına da dikkat çekti. Ayrıca, parti içindeki "kibir hastalığı"na ve vatandaşlarla araya duvar örülmesine karşı uyarılarda bulundu.

MEB 2018-2023 yılları arasında YKS'de çıkmış soruların çözüm videolarını yayınladı MEB 2018-2023 yılları arasında YKS'de çıkmış soruların çözüm videolarını yayınladı

Erdoğan, 2024 seçimlerine yönelik olarak da önlem alınması gerektiğini belirterek, parti içindeki hataların tekrarlanmaması için gereken adımların atılacağını ifade etti. Ayrıca, seçim sonuçlarının analiz edilmesi ve hataların belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Son olarak, partinin hatalarını görerek kendini toparlaması gerektiğini ve aksi takdirde daha ağır bedeller ödenebileceğini dile getirdi. Ayrıca, 22 yıllık birikimi ve mücadeleyi heba etmemek için milletle olan gönül köprülerinin yeniden güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.