Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi tarafından videokonferans aracılığıyla düzenlenen ve 81 ilin parti teşkilatıyla bayramlaşma programında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, konuşmasında Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaparak, ittifakın 85 milyon vatandaşın birliği, dirliği ve kardeşliğinin teminatı olduğunu belirtti. "İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır," diyen Erdoğan, ittifakın daha da sıkı kenetleneceğini ifade etti.

Erdoğan’ın Konuşmasından Satır Başları:

  • Bayram Mesajı ve Dilekleri: "Sizleri muhabbetle selamlıyorum. Teşkilatımızın tüm mensuplarına selamlarımı gönderiyorum. İbadetlerin, kurbanların Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum."

    İzmir’de 2 kişi elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti | Sokak ablukaya alındı! Olayın yeni görüntüsü infial yarattı İzmir’de 2 kişi elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti | Sokak ablukaya alındı! Olayın yeni görüntüsü infial yarattı
  • Filistin Vurgusu: Filistin'de yaşanan katliam ve zulme dikkat çeken Erdoğan, "Filistin halkı, bir bayramı daha buruk ve barışa hasret geçiriyor. Dünya, İsrail'in kana susamışlığına karşı tedbir almak zorundadır," dedi. Erdoğan, ayrıca G7 Zirvesi’nde İsrail’in durdurulması gerektiğini vurguladıklarını ve İsrail’e yönelik ticaret işlemlerini durdurduklarını belirtti.

  • Dış Politikadaki Durumlar: Gazze ve İslam coğrafyasındaki diğer dramlara sessiz kalmadıklarını belirten Erdoğan, Sudan'daki kardeş kavgasının durması için çabalarını sürdürdüklerini ve mazlumların yanında olduklarını ifade etti.

  • AK Parti’nin Hizmet Anlayışı: Erdoğan, "AK Parti olarak halkın ve Hakkın rızasını kazanmak için yürüttüğümüz mücadelede kibrin ve yıkıcılığın yanımıza yaklaşmasına izin vermedik. Bizim yolumuz millete hizmet yoludur," dedi. Seçimsiz dört yılı Türkiye Yüzyılı’na yakışır eserlerle ve reformlarla dolduracaklarını vurguladı.

  • Cumhur İttifakı’nın Önemi: Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin birliği ve güvenliği için taşıdığı öneme dikkat çekerek, "Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve ittifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz," dedi.