Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından birtakım açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamanın detayları:

Meral Akşener: Millet iradesi başımızın tacıdır, muhalefet görevini sürdüreceğiz Meral Akşener: Millet iradesi başımızın tacıdır, muhalefet görevini sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz 14 Mayıs’ta, koltuk paylaşımı üzerine kurulu; kavgasız, gürültüsüz, hilesiz-hurdasız günleri geçmeyen koalisyon masasına onay vermemiştir. Ülkemizi 3 ayda, 5 ayda, 8 ayda bir hükûmetlerin değiştiği eski kaotik günlerine geri döndürme tekliflerini reddetmiştir. İktidara giden yolu millî irade yerine Kandil’de ve Pensilvanya’da arayanlara kırmızı kart göstermiştir." diye ifadede bulundu.

"Hem güvenin göstergesi hem de irade beyanıdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Ekonomisini Londra’daki tefecilere ve IMF komiserlerine teslim etmek isteyenlere “hadi oradan” demiştir. Yabancı dergi kapakları üzerinden kendisine parmak sallayan güçlere teslim olmayacağını böylece ilan etmiştir. Mecliste çoğunluğu 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’na vermesi hem güvenin göstergesi hem de irade beyanıdır. 14 Mayıs’ta “İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün” diyen tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Meclis'te oluşan bu tabloyu daha da güçlendirerek 28 Mayıs’a taşıyacağımıza inanıyorum."