Bakan Işıkhan, yükselişe geçen meslekleri açıkladı... Listede hangileri var Bakan Işıkhan, yükselişe geçen meslekleri açıkladı... Listede hangileri var

Erdoğan, "Kent uzlaşısı diye bir şey uydurdular, kimin eli kimin cebinde belli değil" diyerek, kent uzlaşısı kavramını eleştirdi. Belediyelerin "DEM'le beraber yönetecekler" ve "DEM'siz yönetecekler" diye ikiye ayrıldığını ifade etti ve bu durumu eleştirdi.

Mardin'in tercihinin istismar ve kimlik siyasetinden değil, eser ve hizmet siyasetinden yana olacağına inandığını belirten Erdoğan, Türkiye'nin Filistin'e verdiği desteği vurguladı. Türkiye'nin Gazze'ye yaptığı yardımları ve mazlum Filistin halkına sunduğu desteği anlattı.

Erdoğan, CHP'nin Filistin konusundaki tutumunu eleştirerek, "Hamas terör örgütüdür" diyen CHP milletvekillerini sert bir dille eleştirdi. Kent uzlaşısı ve siyasi tartışmaların gölgesinde yaşanan belediye yönetim anlayışını sorguladı.

Son olarak, Türkiye'nin son dönemde yaşadığı siyasi tartışmalara ve faşizm iddialarına değinen Erdoğan, Kürt seçmenlerin iradesini hiçe sayanların sadece havaya bakıp ıslık çaldığını belirtti.