İki İlimizde Yangınlar Can Aldı: 5 Ölü, 44 Yaralı İki İlimizde Yangınlar Can Aldı: 5 Ölü, 44 Yaralı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Küçükçekmece'de sabah saatlerinde meydana gelen bina çökmesi hakkında üzüntüsünü dile getirerek, "Hayatını kaybeden vatandaşımız için başsağlığı diliyoruz" dedi. Ekonomi hakkında ise, "Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını inşallah yakalayacağız" ifadelerini kullandı.

Gazze ve Filistin'e Destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nın kapanış konuşmasında Gazze'deki katliamın her zaman olduğu gibi gündemlerinin en üst sırasında yer aldığını belirtti. Erdoğan, "Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor. Türkiye olarak bu zulme her platformda itiraz ediyoruz. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor, aynı zamanda Anadolu'yu savunuyor" dedi. Gazze'ye yardımların kesintisiz devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, "İsrail üzerindeki ekonomik baskının artması için çalışıyoruz, bağımsız Filistin Devleti'nin tanınmasına destek veriyoruz" şeklinde konuştu.

Ekonomik Reformlar ve Yeni Anayasa

Erdoğan, AK Parti döneminde önemli reformlar hayata geçirildiğini belirterek, "Ülkemize ekonomiden güvenliğe, ulaştırmadan ticarete, savunmadan enerjiye her alanda Cumhuriyet tarihinin altın yıllarını yaşattık. Yeni anayasa Türkiye'nin lokomotifi olacak" dedi. Demokrasiyi vesayetçilerin karanlığından çıkardıklarını ifade eden Erdoğan, yeni anayasa konusunda samimi ve uzlaşıya açık olduklarını vurguladı.

Terörle Mücadele ve Güvenlik

Terörle mücadeleye de değinen Erdoğan, "Terör batakları kurutulmadan Türkiye'ye huzur gelmez. Irak-Suriye kuzeyindeki terör koridoruna izin vermeyiz. FETÖ ile mücadelemiz sürecek. Vatandaşlarımızın canına kast edenlerin tepesine bineceğiz" dedi.

Enflasyon ve Ekonomik Hedefler

Ekonomi, enerji ve tarım oturumlarında bakanların hükümet politikalarını paylaştığını belirten Erdoğan, "2024'ün ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla programa olan güvenimiz perçinlendi. İhracat tarafında da gayet iyi gidiyoruz. Turizmde bu sene 60 milyar dolarla rekor kırmayı hedefliyoruz. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon rakamlarını geçmişte başardık, yine başaracağız" dedi.

Halkla İlişkiler ve Teşkilat Çalışmaları

Erdoğan, AK Parti'nin başarısının milletle kurulan sağlam gönül köprülerine dayandığını ifade ederek, "Rehavete kapılmak bize yakışmaz. Halkımızla aramıza duvarlar örmek, mesafe koymak yakışmaz. Eksiklerimizi tamamlayacağız, sorunlarımızın üzerine kararlılıkla gideceğiz, hatalarımızı telafi edeceğiz, milletimizin sıkıntılarının çözüm adresi olacağız. Saflarımızı sıklaştırarak tüm Türkiye'ye hizmet mücadelesini sürdüreceğiz" dedi.