Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'deki mitingde yaptığı konuşmada, CHP'nin DEM Parti ile yaptığı 'kent uzlaşısı' adını verdiği ittifaka işaret ederek, bu ittifakın Kandil ile örtülü anlaşmalar yapmış olabileceğini belirtti. Ayrıca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Balıkesir'deki adayını çekmesini istemesi üzerine "Birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şu şekilde:

Muhalefetin elindeki belediye başkanlarının 'engellendik' sözlerine yanıt verdi.


Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin Balıkesir'de yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranıyla desteklenmesini beklediğini ifade etti.


Balıkesir'in Türkiye Yüzyılına omuz vereceğine inandığını vurguladı.


"Birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar" dedi ve siyasetin kabzımal hesabına dönüştürülmesinin utanç verici olduğunu belirtti.


İstanbul'daki komediyi gözlemlediğini ve muhalefetin adaylarının yüzde 90'ının verdiği sözleri yerine getiremediğini dile getirdi.


CHP'nin 'kent uzlaşısı' adı altında Kandil ile uzlaşmaya girmesinin, CHP'nin milletle ortak noktasının kalmadığını işaret ettiğini belirtti.


Balıkesir'in kimseye minnet borcu olmadığını ifade etti.


Türkiye'nin son 21 yılında Balıkesir'e 238 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve bu yatırımla birçok alanda gelişmeler sağlandığını söyledi.

Bakan Kacır müjdeyi verdi: "Yerli ve milli çip üreteceğiz" Bakan Kacır müjdeyi verdi: "Yerli ve milli çip üreteceğiz"


Ekonomideki zorluklarla mücadele ettiklerini ve önümüzdeki dönemde ekonomide atacakları adımlarla tüm kesimlerin dertlerini çözeceklerini belirtti.