Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı Polis Akademisi'nde düzenlenen "Polis Akademisi Mezuniyet Töreni"nde yaptığı konuşmada, organize suç örgütleriyle mücadelede büyük başarılar elde edildiğini duyurdu. Erdoğan, emniyet ve istihbarat teşkilatlarının son dönemde yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği operasyonlarla 603 çetenin çökertildiğini belirtti.

Emniyet ve İstihbarattan Büyük Başarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emniyet ve istihbarat teşkilatımız, organize suç örgütleriyle mücadelede tarihimizin en etkili operasyonlarını gerçekleştirdi. Yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde toplam 603 çete çökertildi," dedi. Bu operasyonların, Türkiye'nin güvenlik ve huzurunu sağlama konusundaki kararlılığını gösterdiğini vurguladı.

3 il için sağanak uyarısı 3 il için sağanak uyarısı

Ülkenin Geleceğine Dair Güçlü Mesajlar

Erdoğan, konuşmasında Türkiye'nin geleceğine dair güçlü mesajlar verdi. "Bir cihan imparatorluğunun bakiyesi üzerine kurulan Türkiye gibi bir devleti ırkçı, lümpen faşizmin sığ sularına hapsetmeye kimsenin gücü yetmez," diyen Erdoğan, Türkiye'nin tarihinden ve köklerinden aldığı güçle her türlü bölücü ve ayrıştırıcı girişime karşı duracağını ifade etti.

Ekonomiye ve Diplomasiye Vurgu

Ülkenin ekonomik ve diplomatik alanlardaki direncine de değinen Erdoğan, "Ülkemizin ekonomisine, turizmine, ticaretine ve kamu diplomasisine zarar verme girişimlerine eyvallah etmeyeceğiz," diyerek, Türkiye'nin bu alanlarda maruz kaldığı saldırılara karşı koyma kararlılığını yineledi.

FETÖ ile Mücadelede Kararlılık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ terör örgütüne karşı yürütülen mücadeleye de değinerek, "Devletimizin kurumlarının nefesi, nereye kaçarlarsa kaçsınlar, FETÖ'cü alçakların ensesinde olmaya devam edecektir," dedi. Bu sözler, örgütle mücadelede herhangi bir taviz verilmeyeceğini gösterdi.

PKK/KCK Operasyonlarında Büyük Başarı

Erdoğan, son bir yılda PKK/KCK terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında da bilgi verdi. "Son 1 yılda PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarda, 7'si kırmızı kategoride aranan, toplam 1045 terörist etkisiz hale getirildi," dedi. Bu açıklama, terörle mücadelede elde edilen somut başarıları ortaya koydu.