Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Galatasaray'ın şampiyonluğunun ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Uçum, Ali Koç ve yönetimini hedef aldı.

Uçum, paylaşımında "Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar" diyen Ali Koç'un yeniden başkan olma isteğini eleştirerek, "Herhalde Fenerbahçe şampiyon olmasın diye başkan olmak istiyorum demektir, başka bir anlamı olabilir mi bunun? Siz Fenerbahçe tarihine kara leke olarak geçtiniz" ifadelerini kullandı.

Siyaset ve hukuk alanındaki tartışmalı açıklamalarıyla bilinen Uçum, Fenerbahçe kulübü hakkında yaptığı bu çarpıcı açıklamalarla yeniden gündeme geldi. Uçum, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Yazıklar Olsun Bu Yönetime''


Bu sezon da bitti, son on yıl yine hüsran. Birkaç doğruyu hiçbir zaman bir arada yapamayan Ali Koç yönetimi, altı yıllık pratiğinde tek yaptığı doğru olan bu sezonki kadro tertibini de ne idari ne de teknik yönetimiyle birleştirebildi. Kendi egosunu Fenerbahçe'nin önünde tutan, bu kadar Fenerbahçe'yi araçsallaştıran bir başkan ve yönetim Fenerbahçe tarihinde görülmemiştir."

Feci olay! Bıçağın üzerine düştü hayatını kaybetti Feci olay! Bıçağın üzerine düştü hayatını kaybetti

Uçum'un bu sert çıkışı, Fenerbahçe taraftarları arasında geniş yankı buldu. Büyük Fenerbahçe camiasının bu seviyesizliği parçalayacağını ve bundan her hakiki Fenerbahçelinin emin olduğunu belirten Uçum, "Ama son altı yılın eziyetini yaşatan başkan ve yöneticiler, siz Fenerbahçe tarihine kara leke olarak geçtiniz, bunu da muhteşem Fenerbahçe camiası asla unutmayacak" diyerek sözlerini noktaladı.