Acun Ilıcalı'nın Sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya Dudak Uçuklatan Montu Almadı! Acun Ilıcalı'nın Sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya Dudak Uçuklatan Montu Almadı!

Erdoğan-Özgür Özel görüşmesinde kararlaştırılan CHP'li heyetin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesi bugün gerçekleştirilecek. CHP’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe ile Bakan Şimşek arasında saat 10.00'da gerçekleşecek görüşmede, asgari ücret ve emekli maaşlarına beklenen zam, tarımsal destek ödemeleri gibi konular ele alınacak.

Heyette Kimler Var?

Görüşmeye CHP’yi temsilen Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de katılacak. CHP'nin ekonomi kurmayları, çeşitli ekonomik konuları gündeme getirecek.

Asgari Ücret ve Emekli Maaşı Masada

Yalçın Karatepe, dün yaptığı açıklamada görüşmede gündeme getirmeyi planladığı başlıkları paylaştı. "Acil önlem alınması gereken konular" arasında asgari ücret ve emekli maaşının yer aldığını belirten Karatepe, Temmuz'dan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini dile getireceklerini açıkladı. Ayrıca, emekliler için enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması önerisini de masaya getireceklerini belirtti.

Refah Payı Önerisi

Karatepe, "Emekliler için enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması önerisini gündeme getireceğiz" dedi. Görüşmede ayrıca tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri ve Varlık Fonu gibi başlıklar da CHP'li kurmaylar tarafından ele alınacak.

CHP'nin gölge ekonomi bakanı Yalçın Karatepe, ekonomik sorunların çözümü için kapsamlı öneriler sunacaklarını belirterek, hükümetle yapıcı bir diyalog içinde olacaklarını ifade etti. Görüşmenin, Türkiye'nin ekonomik geleceği için önemli bir adım olması bekleniyor.