Bakan Yusuf Tekin: Öğretmen atamalarında mülakat yapacağız! Mülakatı … Bakan Yusuf Tekin: Öğretmen atamalarında mülakat yapacağız! Mülakatı …

Hatay'da gerçekleşen yerel seçimlerin ardından, kesin olmayan sonuçlarla 2. sırada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), sonuçlara itirazda bulundu. Seçimde 4 bin oyla geriye düşen CHP, İl Seçim Kurulu'na başvurarak itirazda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan ve Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki'nin yanı sıra milletvekilleri ve partililerin katılımıyla gerçekleşen itiraz öncesinde basın açıklaması yapıldı.

Murat Bakan, seçmen iradesinin önemine vurgu yaparak, CHP'nin Türkiye genelinde seçim zaferi yaşadığını ancak Hatay'da sonuçların çok yakın olduğunu ve itirazlarının bu zaferi taçlandıracağını ifade etti. Seçmenin iradesinin sandıkta tecelli ettiğini belirten Bakan, özellikle Hatay seçmeninin iradesinin önemli olduğunu vurguladı. Hakan Tiryaki ise, itirazın seçmenin verdikleri oylara sahip çıkmak için yapıldığını ve partinin seçimi kazanacağına inandığını belirtti. Hatalı olduğunu düşündükleri noktalarda itiraz ettiklerini ve Hatay halkının iradesini sonuna kadar koruyacaklarını söyledi.