CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik sert sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erkol, Akşener'in ifadelerini talihsiz ve nezaket sınırlarını zorlayan bir açıklama olarak değerlendirerek, Akşener'in önceki tarihlerde Mansur Yavaş'a gösterdiği takdirin ardından bu tür değerlendirmelerde bulunmasının şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Erkol, CHP'nin içerisinde hiçbir düzeyde tahakküm ilişkisi olmadığını ve kölelik ilişkisinin söz konusu olmadığını vurgulayarak, parti içinde herkesin eşit olduğunu ve hiç kimsenin başka bir kişinin kölesi olmadığını ifade etti. CHP'nin kapısından kölelik anlayışını dışlamaya kararlı olduklarını belirten Erkol, parti içinde köle olmadığı için köleleştirilmeye çalışılan bir yaklaşımı reddettiklerini dile getirdi.

Akıncı TİHA Reisi'nin helikopterini nasıl buldu? Selçuk Bayraktar'dan kritik açıklama Akıncı TİHA Reisi'nin helikopterini nasıl buldu? Selçuk Bayraktar'dan kritik açıklama

Erkol ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bir beş yıl daha CHP'nin yöneteceğinin kesinleştiğini ve son 35 yılın oy rekorunu beklediklerini ifade etti.