İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada dolaşıma giren para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmayı değerlendirirken, "Kumpasla seçim kazanacaklarını sanıyorlar" şeklinde bir açıklama yaptı.

Şile Endüstriyel Atık Yakma Tesisi'nin açılışında konuşan İmamoğlu, CHP'ye yönelik yapılan 'para sayma' soruşturması hakkında şunları söyledi: "Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Başkanlığı'nda gerçekleşen bir işlemi, ki içinde benim de bulunduğum siyasi dostlarımın olduğu görüntüler üzerinden siyasi polemik yaratmaya çalışanların kötü niyetli düşünceleri var. Bu durumun yaygara koparılması... Birkaç kişinin 'Ekrem'i nasıl zor duruma düşürürüz, nasıl leke bırakırız' şeklindeki niyetiyle büyük medya platformlarında 'Ekrem'e iftira atma' çabaları içinde oldular. Bu, alışık olduğumuz bir durum... Bunlar, kumpaslarla seçim kazanmaya çalışan, haksız yere insanları hedef alan kişiler. Allah memleketimizi ve beni böyle insanlardan korusun. Onlar, beni yıldırmayacak. Bir avuç insanı süründüre süründüre pes ettirmeyecek, göreceksiniz..."

Bakan Tekin, Öğretmen Atamaları ve Yeni Müfredat Hakkında Detayları Paylaştı Bakan Tekin, Öğretmen Atamaları ve Yeni Müfredat Hakkında Detayları Paylaştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlatmıştı. Başsavcılık, sosyal medya hesaplarında, "Fatih Keleş'in CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı" notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması ve suç unsuru olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla soruşturma başlatıldığını belirtmişti.