CHP'nin Rize'de Büyükköy Belde Belediye Başkan aday listesinde AK Parti üyesi Mevlüt Çağıran'ın ismi yer aldı. Bu durumu öğrenen Çağıran, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada AK Parti üyesi olduğunu ve CHP ile herhangi bir bağının bulunmadığını belirtti. "Benim adıma düzenlenen asılsız aday haberleri kesinlikle yanlıştır, ben AK Parti üyesiyim, CHP ile hiçbir bağlantım yoktur" ifadelerini kullandı.

Çağıran'ın açıklamalarının ardından CHP, hızla bir düzeltme yaparak Mevlüt Çağıran'ın adının bulunduğu basın bildirisini kaldırdı. Yeni bir basın bildirisi yayınlayarak Çağıran'ın adının ve Büyükköy belde başkan adayının isminin listeden çıkarıldığını duyurdu. Çağıran ise bu durumu, CHP tarafından kendisine karşı yapılan bir komplo olarak değerlendirdi ve "CHP adayı diye yapılan haberler bize karşı yapılan bir komplodur, aslı yoktur. Gereği yapılacaktır" açıklamasını yaptı.

AK Partili Metin Külünk: Türkiye, Avrupa'nın Göçmen Parkı Değildir AK Partili Metin Külünk: Türkiye, Avrupa'nın Göçmen Parkı Değildir