İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, Leyla Atakan adına açtığı kütüphanenin açılışına katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 


Erdoğan 14 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan Cumhurbaşkanlığı seçimi için, 
“Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye'yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. Altı liderin hedefi o” dedi. 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınması iddialarına karşın ise,
"İnşallah böyle bir süreç yaşanmaz. Yaşanırsa cehennemin kapılarını aralamış olurlar Ne yapacağımızı şimdi açıklayamam ama bu ifadenin ne anlama geldiğini herhalde üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. Halkın oyuyla gelenin, talimat alan mahkemelerin kararlarıyla görevine son verilemez.” Dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı ile ilgili,
Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK). O üyeleri atayan kim Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine dört oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim üçü doğru biri yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan'ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok.” Dedi.