Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı

Münevver Karabulut cinayetinin faili Cem Garipoğlu cezaevinde 5 yıl sonra intihar etmişti. İntihar sonrası Münevver Karabulut'ıun ailesi Cem Garipoğlu'nun öldüğüne inanmamış ve mezarının açılarak DNA testinin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtmişti. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve bu istekleri reddedilmişti.

Aile ünlü avukat Avukat Dr. Rezan Epözdemir ile üst mahkemeye bu kararı getirdi. Ailenin avukatı mahkemenin kararı reddettiğini duyurdu. Aile, Avukat Dr. Rezan Epözdemir ile bu kararı Adalet Bakanlığına taşıdı. Avukat Dr. Rezan Epözdemir'in açıklaması şöyle:

"Müvekkil Süreyya Karabulut’un talebi üzerine tarafımızca Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 309. maddesi uyarınca Adalet bakanlığına, kanun yararına bozma başvurusu yapılmış olup, süreç halihazırda derdesttir. Gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur”