Yeni fiyat listesi açıklandı

Çaykur, kuru çay fiyatlarına yüzde 24 zam yaparak yeni fiyat listelerini toptan satış şirketlerine gönderdi. Rize Turist çayının kilogram fiyatı 189,54 TL'ye, Tiryaki çayının kilogram fiyatı ise 185,66 TL'ye yükseldi. Bu artış, Eylül 2023'teki eski fiyat listesine kıyasla önemli bir değişiklik oldu. O dönemde Rize Turist çayının tavsiye edilen toptan satış fiyatı 152,81 TL, Tiryaki çayının fiyatı ise 149,68 TL olarak belirlenmişti.

Ömer Bolat: Artan Kredi Notları Doğru Yolda İlerlediğimizi Tescil Ediyor Ömer Bolat: Artan Kredi Notları Doğru Yolda İlerlediğimizi Tescil Ediyor

Özel çaylara daha yüksek zam

Çaykur'un bazı özel çaylarına yapılan zam oranları ise daha yüksek seviyelerde. Elekaltı, gurme ve hediyelik çay kategorilerinde zam oranları yüzde 39 ile 68 arasında değişiyor. Söz konusu oranlarla, Çaykur'un tüm kategorilerindeki çaylara yapılan zamların çoğunluğunun yüzde 24 seviyesinde olduğu açıklandı.

Yaş çay alım fiyatı da arttı

2024 ürünü yaş çay alım fiyatına destekleme hariç yüzde 50, destekleme dahil yüzde 68 zam yapılmasının ardından Çaykur, kuru çay fiyatlarına ilk zammını gerçekleştirdi.