Borsa İstanbul'da yaşanan düşüş trendi dördüncü güne taşındı. BIST 100 endeksi, 9000 puanın altında seyrederek 8744 puanlık bir kapanış gerçekleştirdi ve bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Önceki kapanışa göre endeks 115,93 puan düşüş yaşarken, toplam işlem hacmi ise 108,7 milyar lira oldu.

Antalya'daki facia nasıl meydana geldi? Anadolu Teleferik'ten açıklama Antalya'daki facia nasıl meydana geldi? Anadolu Teleferik'ten açıklama

Bankacılık endeksi yüzde 1,89, holding endeksi ise yüzde 1,02 oranında değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında spor endeksi yüzde 4,24 kazançla öne çıkarken, bilişim endeksi yüzde 6,04'lük bir düşüş yaşadı.

Analistler, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın faiz indirimi konusunda acele edilmeyeceği sinyalini vermesinin piyasalarda oynaklığı artırdığını belirttiler. Bu durumun yurt içinde satış ağırlıklı bir seyir izlenmesine neden olduğunu ifade ettiler.

Yarın yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise Almanya'da fabrika siparişleri, Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararı ve ECB Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 8.700 ve 8.600 seviyelerinin destek, 8.900 ve 9.000 puanın ise direnç konumunda olduğunu aktardılar.