Bankacılık endeksi yüzde 0,41 ve holding endeksi yüzde 0,58 yükseliş sağladı. Sektör endeksleri içerisinde en çok kazandıran yüzde 1,25 ile bilişim olarak belirlenirken, tek değr kaybeden yüzde 1,24 oranıyla sigorta olarak kayıtlara geçti.

Uzmanlardan korkutucu uyarı: Antibiyotiğe dirençli süper mikroplara dikkat Uzmanlardan korkutucu uyarı: Antibiyotiğe dirençli süper mikroplara dikkat

Dün, satıcılı bir yönde ilerleyen Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,58 değer yitirerek 9.196,41 puandan kapattı. Endeks, gördüğü en fazla seviye rekorunu ise 9.404,11 puana yükseltti.

Uzmanlar, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankasının (Fed) politika faizini tahmin edilenden daha uzun süreyle düşüreceğine yönelik çoğalan endişelerin tazeliğini sürdürüğünü belirterek, ABD'de duyurulması beklenen önemli şirketlerin bilançoları öncesinde negatif bir yol haritası olduğu da kaydedildi.

Bugün yurt genelinde tüketici güven endeksi ve uluslararası yatırım pozisyonu, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde ödemeler dengesi ve ABD'de öncü endeks analizlerini yakından inceleyeceğini söyleyen uzmanlar, teknik bakımdan BIST 100 endeksinde 9.300 ve 9.400 seviyelerinin güçlü, 9.200 ve 9.100 seviyelerinin yardımcı konumda yer aldığını vurguladı.