Ticaret Bakanlığı'nın aldığı kararla berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olma zorunluluğu getirildi. Dün itibarıyla berberlerde uygulanmaya başlanan bu karar, gelecek haftadan itibaren kuaförlerde de pazar günleri hizmet verilmeyeceği anlamına geliyor. Karar, özellikle düğün hazırlığı yapan gelin ve damatlar ile esnafın tepkisini çekti.

Bazı Öğretmenler 7704 TL'lik Ücretten Mahrum Kalacak Bazı Öğretmenler 7704 TL'lik Ücretten Mahrum Kalacak

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan anket sonucunda kapalı olacak gün olarak pazar günü seçildi. Ancak bu günün seçilmesi, düğün ve etkinliklerin en yoğun gerçekleştiği gün olması nedeniyle büyük bir tartışma yarattı.

Kuaförler Derneği Başkanı Sabit Akkaya, Show Haber'e yaptığı açıklamada, “Neden pazar günü? Haftanın ölü günü olan pazartesi günü yapsınlar” ifadelerini kullandı. Akkaya, bu kararın hem gelin ve damatları hem de esnafı mağdur ettiğini vurguladı.

Düğün hazırlığındaki çiftler, bu kararın ardından büyük bir endişe yaşamaya başladı. Damatlar düğünden bir gün önce berber randevusu almaya çalışırken, gelinler ise pazar günü hizmet alamayacak olmanın stresiyle ne yapacaklarını kara kara düşünüyor.

Esnaf da karara tepki göstererek, düğün ve özel etkinliklerin yoğun olduğu pazar gününde kapalı olmanın işlerini olumsuz etkileyeceğini belirtiyor. Kararın düzeltilmesi ve pazar günü yerine daha az yoğun olan bir günün seçilmesi yönünde talepler yükseliyor.