Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde rakibi belli oldu Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde rakibi belli oldu

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde meydana gelen sağanak yağış sonrası sel sularına kapılan yabancı uyruklu iki kardeş, çevredekilerin hızlı müdahalesi sayesinde kurtarıldı. Olay, Karşıyaka Mahallesi Şehit Harun Parlak Caddesi'nde öğleden sonra başlayan ve etkisini artıran sağanak sırasında gerçekleşti. Dışarıda oynayan Seyf Al Salo ve Nagam Al Salo kardeşler, akıntıya kapılarak sürüklendi ve yolda bekleyen bir otomobilin lastiğine çarptı.

Nagam Al Salo, akıntının etkisiyle aracın altına sürüklendi. Bir süre sonra çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarılan Nagam, kaldırıma çıkarıldı. Yakındaki bir diş kliniği çalışanları, çocuğa ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Kalp masajı ile yeniden hayata döndürülen kız çocuğu, ambulansla hastaneye sevk edildi. Kardeşi Seyf Al Salo da çevredekilerin yardımıyla sudan çıkarıldı.

AA muhabirine konuşan diş kliniği çalışanı Hakan Özdemir, olayın 3 dakika içinde gerçekleştiğini belirtti. Yağışı görüntüledikleri sırada çocukları fark ettiklerini ifade eden Özdemir, "Seli kamerayla çekerken çocukları gördük, bir anda fırladık ve birini erken aldık. Diğerini de 3-4 dakika sonra diğer arkadaşlarla beraber aracın altından çıkardık. Çok şükür iyi. Baygın halde çıkarttık. Arkadaşımız kalp masajı yaptı. Daha sonra ambulans geldi," dedi.

Kız çocuğuna kalp masajı yapan klinik çalışanı Özlem Şimşek ise, "İçeriden yağmuru izlerken 2 çocuğun sele kapıldığını gördük. Bir araba çıktı, 'herhalde önünde bariyer olmak için duruyor' dedik. Araba onları fark etmemiş, çocukların altından çıktığını gördük. Koştuk, erkek olan çocuğu kucakladım kuru bir yere bıraktım. Diğerine müdahaleye gittim ama arabanın altında selle beraber gelen parçaların altında sıkışmıştı. 7 dakikaya yakın uğraştık. Acaba diğer taraftan çıktı da görmedik mi, diye düşündük. İyi ki bırakmamışız müdahaleyi. Daha sonra çocuğu çıkardılar ama kendinde değildi. Hemen kalp masajı yaptık, kendine getirdik ve ambulansa teslim ettik. Suni teneffüse gerek kalmadı kalp masajı yeterli oldu. 2 kardeşmiş bunlar, sonra hemen anneleri de geldi," şeklinde konuştu.

Ambulansla Ankara Etlik Şehir Hastanesi acil servisine kaldırılan 4 ve 5 yaşlarındaki iki kardeşe gerekli tetkiklerin yapıldığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çocukların tedbir amaçlı hastanedeki takipleri sürüyor.