Slovakya, Başbakan Robert Fico'ya yönelik silahlı saldırı haberiyle sarsıldı. Başkent Bratislava'da gerçekleşen saldırı sonucu Başbakan Fico yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Olay, ülkede büyük yankı uyandırdı.

Silahlı saldırı

Başbakan Robert Fico, resmi bir ziyaret sırasında silahlı saldırıya uğradı. Saldırının ardından güvenlik güçleri hızlı bir şekilde harekete geçti ve Fico, acilen hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu hakkında henüz ayrıntılı bir açıklama yapılmadı, ancak yetkililer, yaralanmanın ciddi olmadığını belirtti.

Saldırgan yakalandı

TEKNOFEST'in sıradaki durağı belli oldu! 2-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek... TEKNOFEST'in sıradaki durağı belli oldu! 2-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek...

Saldırgan, olayın hemen ardından güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Yetkililer, saldırganın kimliği hakkında henüz detaylı bilgi vermedi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Resmi açıklama bekleniyor

Slovakya hükümeti, olayla ilgili ayrıntılı bir basın açıklaması yapmaya hazırlanıyor. Başbakan Fico'nun sağlık durumu ve saldırının arka planı hakkında daha fazla bilginin paylaşılması bekleniyor.